Hírek

Együttműködési megállapodást kötött egyetemünk az OTP Bankkal  a 2018-19-es tanévre vonatkozóan. A kontraktus értelmében a bank több mint ötmillió forinttal támogatja a PTE-t, ezen felül az egyetem munkatársai számára kedvezményes ajánlatokat biztosít, a hallgatókat pedig – sikeres pályázatuk esetén – szakmai gyakorlatra várja.

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának oktatási területe két, összességében 1477 négyzetméteres acélszerkezetű csarnokkal bővül a Modern Városok Program keretből.

Gratulálunk végzett hallgatóinknak!

Közel 450 diák vett részt a PTE 2067 – előtted a jövő konferencián 2018. június 7-én a Szentágothai János Kutatóközpontban.

A Pécsi Tudományegyetem Rektori Ösztöndíjpályázatot hirdet a 2018-ban felvételizők legjobbjai számára! Az ösztöndíj összege: 100.000 Ft/fő.

A PTE Szenátus által 2016 novemberében elfogadott Nemzetköziesítési Programban kitűzött céloknak megfelelően a Külügyi Igazgatóság egyre növekvő számú nyári egyetemet szervez az egyetem karaival való együttműködésben. A fő cél az ún. „Nyári Trimeszter” bevezetése, melynek során nemzetközi képzési programokat kínálunk saját hallgatóink, a külföldi partneregyetemek hallgatói, valamint egyéb külföldi hallgatók számára a nyári hónapokban. Mindezzel a meglévő egyetemközi szerződéseket még élőbbé, kölcsönösen hasznossá igyekszik tenni az egyetem.

Nyilvánosságra hozta legfrissebb egyetemi rangsorát a londoni Quacquarelli Symonds cég. A világ legjobb felsőoktatási intézményeit rangsoroló listára ezúttal is felkerült a Pécsi Tudományegyetem, öt másik magyar intézménnyel. Tavalyi helyezésén javítva, idén a 701-750. helyre sorolta a brit cég, így holtversenyben az ELTE-vel, a harmadik legjobb magyar egyetemként jegyzett a PTE.

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara által díszdoktori címre javasolt világhírű művészt rendhagyó módon az Egyesült Államokban avatták az egyetem tiszteletbeli doktorává. A díszdoktori oklevél ünnepélyes átadására több napos rendezvénysorozat keretében került sor május 25-én, Jun Kaneko japán származású keramikus otthonában, a Nebraska állambeli Omahában.

Ebben az évben tizedik alkalommal rendezzük meg a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a X. Pécsi Bölcsész KreaTábort 2018. július 2-6. között. A tábor segítséget nyújt az érettségire felkészülésben a középiskolás diákoknak, megismerteti a résztvevőkkel a Bölcsészettudományi Karon művelt tudományterületeket, illetve az oktatott szakokat.