Hírek

A Pécsi Akadémiai Bizottság (PAB) 2017. június 8-i tisztújító választói ülésén a PAB Szervezeti és Működési Szabályzata előírásainak megfelelve megválasztotta új vezetőségét a 2017 – 2020-as akadémiai ciklusra vonatkozóan.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Sürgősségi Ellátási és Egészségpedagógiai Intézete immáron tizenkettedik alkalommal rendezi meg éves konferenciáját valamint a Pécsi Sürgősségi Napokat 2017. szeptember 23-án Pécsett.

A Pécsi Tudományegyetem által kezdeményezett „A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar új oktatási és kutatási épületszárny építésének és a meglévő elméleti épület részleges felújításának komplex tervezési és kivitelezési munkáinak elvégzése a Modern Városok Program keretében” tárgyú közbeszerzési eljárásban kettő ajánlat (Záév Építőiari Zrt. és West Hungária Bau Kft.) érkezett a 2017. szeptember 1-jei ajánlattételi határidőre, mely ajánlatok között az alacsonyabb ajánlati árat a Záév Építőipari Zrt. adta, azonban Ajánlatkérőnek az ajánlati felhívásban megjelölt gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat értékelési szempont szerint kellett elvégezni az ajánlatok kiértékelését.

Az egyetemfejlesztési projekt része, hogy a Nemzetközi Oktatási Központ, valamint az Idegen Nyelvi Központ a Damjanich utcai egyetemi épületbe költözik, és 2018 őszétől a legkorszerűbb audiovizuális eszközökkel felszerelt környezet és számos egyéb szolgáltatás segíti a nemzetközi hallgatók beilleszkedését. Az eredményes közbeszerzést követően a PTE a kivitelezői szerződést aláírta, és a munkaterületet átadta a kivitelezőnek.

A Magyar Idegtudományi Társaság és a Pécsi Tudományegyetem által közösen szerveződő FENS Regional Meeting konferenciát szeptember 20. és 23. között rendezik Pécsett, a Kodály Központban. Az Európai Idegtudományi Társaságok által kétévente rendezett nagy konferencia alkonferenciájaként értelmezhető tanácskozásra közel ezren érkeznek a baranyai megyeszékhelyre, köztük a Nobel-díjas Thomas Südhof, valamint a legfrissebb Agy-díjas kutató, Wolfram Schultz is.

A szeptember 2-i Jubileum 650 PTE Nap sikerére való tekintettel a Pécsi Tudományegyetem folytatja a mindenki számára nyitott és ingyenes programjait a Pécsi Napokon is.

Szeptembertől is számos lehetőség nyílik a nyelvtanulásra a PTE Idegen Nyelvi Központjában! Alap-, közép- és felsőfokú ECL nyelvvizsga-felkészítő kurzusok angol és német nyelvből. Általános nyelvtanfolyamok: kezdő, álkezdő, elő-középhaladó és haladó szinten angol és német nyelvből.

Az idei őszi félévben sem lesz hiány sportos programokból egyetemünkön. A PTE OIG Sportiroda a következő hónapokban is megmozgatja az egyetemi polgárokat:

A már évek óta nagy sikerrel megrendezett konferencia folytatásaként idén még több előadóval és kiállító céggel készül a PTE egyedülálló rendezvénye, melyen sok szeretettel várják a 3D nyomtatás és vizualizáció változatos felhasználási lehetőségei iránt érdeklődőket. A nem csak mérnöki, de művészi és biotechnológiai és fogorvosi aspektusokat  is felölelő eseményen számos nemzetközi és hazai szakértő prezentálja úttörő munkásságát mind átfogó előadások, mind interaktív workshopok révén.

Városunk az idei Pécsi Napok keretében megrendezi az első Pécsi Tanuló Fesztivált. Erre az a tény ad lehetőséget, hogy Pécs városa a Pécsi Tudományegyetem javaslatára beadott pályázatával elnyerte az UNESCO Global Learning City Award, azaz „Tanuló Város” díjat.